| DopeNope a întrebat:

Sall TPU, la țara in curtea bunicilor mei sunt 3 case, in una din ele au stat acolo peste 5 morti inainte de inmormantare si am motive sa cred cai bantuita pentru ca atunci cand se facea sfestanie, festanie (nu mai stiu cum se spunea) se auzeau niste zgomote super stranii si verisoara mea de 19 ani a inceput sa urle dintr-odata si cred ca era posedata. si dupa cateva ore, pe la 3 dimineața se auzeau bubuituri foarte tare din usa de la bucatarie, mama si bunica mi-au zis sa stau in pat ca se duc ele sa verifice si dupa aia au venit destul de speriate si mi-au zis ca era doar vantu si ca nu era nimic acolo. Si cand aduc vorba de ce s-a intamplat cu verisoara mea bunica se uita ciudat la mine si imi spune vreo scuza si pleaca repede deci ce sa fac ca in vacanta voi sta o luna in casa aia

5 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista asa ceva, morti vii si oameni posedati, stiu ca e greu sa treci peste toate povestile inventate de oameni, dar sunt doar povesti.

| DopeNope explică (pentru Mădă0611):

Ba acolo mi sa si aratat o fantoma si la mai multi oameni deci...

| Mădă0611 a răspuns (pentru DopeNope):

Halucinatii. Nu exista nimic dupa moarte, deci nu exista fantome. Oamenii de la tara sunt foarte... inventivi, ideile lor venind din necunoastere, teama, sau dorinta.

| DopeNope explică (pentru Mădă0611):

Treaba ta daca nu crezi

| a răspuns:

Ce tampenie. laughing