| Tasya05 a întrebat:

Sallz TPU!
Acum 2 ore m-am intors din excursie (am stat 2 zile in Brasov )... a fost perfect dar au fost si probleme care inca nu s-au rezolvat.
Deci in acceasta excursie m-am certat fttt rau cu un prieten ft bun. Eu impreuna cu o prietena de-a mea, cu el (cel cu care m-am certat) si cu un prieten de al lui ne-am luat camera unii langa altii pentru ca voiam sa facem o petrcere in pijama. Si o fata din clasa (una foarte fitoasaaa, un copil rasfatat cu banii) sa invitat singura. Si prietena mea s-a certat rau cu ea si era si normal ca eu i-am luat apararea prietenei mele. Peste vreo 15 min am vb cu diriginta si s-a hotarat ca vom face totii o petrecere in pijama pe holul pensiunii. Pana aicii totul a fost ok.Asa, apoi eu umblam prin camera in camera sa anunt copii.Si cand intru in camera fetei cu care m-am certat. ce sa vezii? Acolo erau destui de multi copii (printre care si acel prieten al meu ) care se pregateau pentru o alta petrecere in pijama pe care prietenul meu o organizase. La usa era o fata care nu m-a lasa sa intru. Ma gandeam, oare ce se intampla? Si apoi am aflat. Cel pe care il credeam,, cel mai bun prieten al meu " spusese ca toata lumea are voie sa intre la petrecere in afara de mine si de prietena aia a mea.
M-am suparat ftt tare, am plecat plangand in camera mea si am stat inchisa acolo vreo ora. (numai puteam sa ma opresc din plans ). Adica, noi organizam o petrecere in pijama la care e invitata toata lumea, iar tu, cel mai bun prieten al meu iti organizezii propria petrecere cu fetele cu care ne certasem cu 10 min inainte? Ce e asta? Pana la urma diriginta a venit la noi si a purtat o discutie cu noi, si am hotarat sa facem totii o petrecere prin toata pensiunea. Am iesit in hol si eu stateam intr-un colt, el intr-un colt si amandoi plangeam. Simteam ca el vroia sa isi ceara scuze dar, nu a facut-o! Apoi am fost la o fata in camera si ne-am jucat fantana. Eu si prietena mea ne simteam ftt prost.Si prietenul meu a picat sa o sarute pe buze pe fata cu care ne certasem. Si el a facut-o bineinteles. Eu si prietena mea am plecat pentru ca nu vroiam sa vedem un prost si o cur*a (scuze de expresie ) cum se ling acolea.
Apoi pe la vreo 11:30 noaptea am batut in peretele lui si al prietenului sau sa vedem daca ne raspund. Si au raspuns. La 10 min dupa asta am pr un mesaj de la el care suna cam asa :,, Lary, nempakam? Scuze" si eu ca proasta i-am zis,, Da". Prietena mea mi-a spus ca sunt naiva. Pt ca mereu l-am iertat si ca mereu el si-a batut joc de mine.
Ce credetii? Chear sunt naiva pentru ca i-am spus ca suntem din nou cei mai buni prieteni? Sau am facut bine ca m-am impacat cu el?
Credetii ca imi este un prieten adevarat si merita sa il iert? Sau ar trebui nici macar sa nu il mai bag in seama ( multi asa mi-au spus ). mz.
Le multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca totul... kiss. Acum chiar dau fundita le unul dintre primele raspunsurii corecte! Deci astept. kiss

1 răspuns:
| TheCritic a răspuns:

Nu esti naiva, esti doar o prietena buna care tine la prietenii ei cu adevarathappy