| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, nu am avut prieten pana acum, de cativa ani imi place fttt mult de un baiat.mai mare cu vreo 6 ani ca mine, el este un baiat deosebit, nu prea am avut tangentze cu el asa, insa in ultimul timp m-am inteles ft bine cu el, ma simteam bine pentru ca il simteam aproape. A avut o prietena pe care cred ca iubit'o ft mult pentru ca, in timpul ce era cu el, ea s-a maritat cu altul, si s-a despartit de respectivul, acum el a iertat'o pentru asta si sunt din nou impreuna, eu sufar ft tare... Sfaturile voastre mi-ar face ft bine...Multumesc:*:*:

5 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Desi nu cred ca e ceea ce vrei sa auzi dar eu cred ca e mai bine sa il lasi, deoarece el la 22 de ani vrea o relatie serioasa(sex si eventual casatorie), in schimb tu esti o copila si trebuie sa iti traiesti viata! Lasa-l, sfatul meu, dar e viata ta! happy

| gyo a răspuns:

Eu cred ca mai bine ar fi sa. l uiti. odata ce a iertat-o e clar ca tine la ea si ca u nu ai avea nici o sansa cu el.decat te amagesti. oricat de greu ar parea trebuie sa. l uiti.

cat despre varsta lui... mie mi se pare cam mare fata de tine...chiar daca ar fi povestea altfel si ai fi impreuna cu el nu cred tu ai putea sa-i oferi tot ce-si doreste, si intr-un final ati ajunge la despartire.gandeste-te la asta.

nu o sa. ti fie usor dar sper sa reusesti.:*:*

| lavinush24 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa il uiti.sad si nu stiu. poate ar fi trebuit sa ii arati ca te intereseaza persoana sa, ca te simti bine cand vorbesti cu el.Imi pare rau pentru tine. Poti sa mai astepti sa vezi ce se intampla. poate baiatul respectiv isi da seama ca nu e acea fata potrivita pentru el (tinand cont de ceea ce a facut ea), sau ca nu o mai iubeste thinking eu nu am sa iti zic sa te gandesti ca el e mai mare decat tine sau alte chestii deoarece dragostea nu are varsta.iti zic doar sa te gandesti bine la ceea ce iti doresti tu, daca tu crezi ca MERITI sa treci prin toate astea pentru o eventuala relatie cu el, daca vei fi fericita langa el, daca vei fi fericita cu adevarat pentru el.tongue si nu uita ca ceea ce nu te doboara te intaresste tonguebig hug ai grija de tine! si sa ne tii si pe noi la curent cu ce se mai intampla happy

| Palagandrei7 a răspuns:

E cu 6 ani mai mare ca tine. Inlocuieste dragostea cu mintea si gandeste. Umbla mai des prin oras, stai mai mult cu prietenii, gaseste un hobby ca sa il uiti. Mai bine spus sa nu te mai gandesti asa mult la el. Mereu am crezut si cred si acum ca pentru a scapa de dragostea purtata pentru un baiat trebuie sa te indragostesti de altul. asa cum vrei tu.

| ana0metalhead a răspuns:

Buna... mam regsit in ceea ce ai zis... si eu st indragostita de un tip care este mai mare cu 6 ani ca mine da are prietena asa ca n-am ce sa fac.

inceraca sa-l uiti... fa ceva care sati ditraga atentia de la el,,,, crede-ma ca eu asa fac si chiar functioneaza numi seara cand pun capu' e erna imi aduc aminte de eltongue