| TeodorConstantin a întrebat:

Am 14 ani si am aflat de curand ca de la 16 ani poti sa-ti iei permis categoria b1 si vreau sa stiu mai multe despre asta. De ex:
-unde se face scoala si in ce ar consta
-daca am voie sa parasesc localitatea
-sau daca trebuie sa fiu insotit de cineva cu carnet B
Daca aveti alte informatii va astept si pe teodor.constantin5@gmail.com

1 răspuns:
| MasterYoda a răspuns:

Poti avea permis cat. B1, dar:
- scoala de soferi se face la orice scoala cu acest profil, cum ar fi: scoala de mecanici CFR, scoala de corectie, scoala de arte etc
- nu ai voie sa conduci mai mult de 4 m/zi
- dupa ce vei lua permisul, poti lua, pe scaunul din dreapta, un caine