| Nova1337 a întrebat:

Am 17 ani jumate si am vocea foarte subtire. Cum as putea sa imi fac vocea mai groasa?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stai linistit ca se mai schimba vocea de inca vreo 2 ori pana la batranete, poate si de mai multe ori. La 17 inca nu e procesul pubertatii incheiat cand ti se schimba si vocea, mai asteapta, unii au vocea subtire pana la adanci batraneti pentru ca asa sunt ei pur si simplu, poate vocea ta e in schimbare si nu sesizezi, eu unul n-am sesizat cand se schimba, nu ai 'interferente' la voce? Raguseala si vorbit subtire si apoi mai gros, daca da, atunci e in tranzitie, daca nu...inca nu e momentul sa ti se schimbe.

| Mosotti a răspuns:

Si daca ai vocea subtire ce? De ce sa ti-o ingrosi? Nu ai ce face, asta esti tu, nu e nici o problema.

| Celcestietot a răspuns:

Salut. Nu ai ce face, trebuie sa mai astepti pana se schimba.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci.

| CostinAlamariu a răspuns:

Daca esti baiat probabil ai o problema cu testosteronul. Lipsa de testosteron duce la o voce subtire

| Arsen0 a răspuns:

În ultima vreme ma culc la ora 2 si ma trezesc la ora 6 si sunt obosit mereu din cauza temelor. Nu am nici-o data timp liber. Va rog sa ma ajutați. Cum ași putea sa am mai mult timp liber?