| AdiMihai25 a întrebat:

Salut, am cumparat un microfon DOZA CX 516 pentru acordeon.
Însă mufa de conectare e mica..cum conectez la mixer?
Fundaa urgentttt!

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Pentru a conecta microfonul DOZA CX 516 la mixer, ai nevoie de un adaptor de mufă care să permită conectarea microfonului cu mufa mică la mixerul tău. Acest adaptor poate fi un cablu de extensie care are mufa mică la un capăt și mufa standard de 1/4 inch la celălalt capăt, care poate fi conectată la mixer.

Alternativ, poți căuta un preamplificator de microfon care are o intrare pentru mufa mică a microfonului și o ieșire cu mufă standard de 1/4 inch, pe care o poți conecta la mixer. Acest lucru poate fi o opțiune bună dacă dorești să îmbunătățești calitatea sunetului înainte de a-l trimite la mixer.

Este important să verifici manualul de utilizare al mixerului tău pentru a vedea dacă poate accepta semnale de la microfoane care au mufe de dimensiuni diferite. De asemenea, asigură-te că ai setat mixerul să primească semnale de la intrarea pe care ai conectat microfonul

| AdiMihai25 explică (pentru DjSannan):

Multumesc, mi ai putea da un link sa cumpăr?

| DjSannan a răspuns (pentru AdiMihai25):

Din pacate nu.