| jupiter530 a întrebat:

Salut am ei eu o nelamurire mai mare decat ce a fost mai intai oul sau gaina. Si anume de ce baietii dupa un simplu salut se imprietenesc, iar apoi se cearta foarte rar dar cearta nu dureaza mult apoi redevin iar prieteni, iar fetele dupa ce devin prietene sunt ceva de genul "Bff" si dupa prima cearta nu isi vorbesc o gramada de timp.De exemplu eu cu cel mai bun prieten(suntem ca fratii) ne certam ne batem ne injuram iar apoi totul redevine ok.Adica o zi fara sa-mi bag *** in *** nu exista laughing. Iar 2 colege de clasa(au fost "Bff" din a6a si la inceputul anului astuia s-au certat deoarece au venit amandoua incaltate cu aceeasi pantofi si nici acum la sfarsitul anului nu si-au vorbit.Lucrul ciudat e ca ele stau inca in aceeasi banca.Deci inca o data: De ce baietii se inteleg mai bine intre ei decat se inteleg fetele intre ele?

Răspuns Câştigător
| suităr a răspuns:

Nu știu, acum depinde de persoană și dacă o caută cu lumânarea laughing
Mie nu-mi place să mă cert da' când văd că sar alea cu gura pe mine că am zis nu știu ce și că le-am făcut nu știu cum stau cuminte acolo și le las să latre.Și tot ele se supără că de ce nu explic și le ignor.
Faza cu certurile dese și din nimic mi se pare un moft. Dacă sunteți prieteni atunci ar fi altfel.
Și tipul de mai sus are dreptate, nu incercați să ințelegeți femeile, ele se ințeleg una pe cealaltă și se urăsc laughing

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FashionKitty a răspuns:

Asta se intampla foarte des si se vede ma rog, diferenta dintre fete si baieti dar eu cred ca depinde de persoane nu atat de gen. Si mai e de asemnea si prietenia adevarata, ca atunci te impaci mereu cu celalalt, daca nu atunci iti cam pierzi timpul.