| Cosmin135988 a întrebat:

Salut am fost complice intr-un furt 3 prieteni au talharit un batran si i-au laut bani si i-au spart geamurile si-am fost si eu si mi-au dat o parte din suma.I-am dat banii si batranul si-a retras plangerea, Eu ce pot pati-am 16 ani imi pot face dosar penal inchisoare? sad

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Esti un infractor in devenire.
Ideal ar fi s-a inveti ceva din asta, adica din frica pe care o simti acum ca o s-a ajungi la inchisoare.

| Kaℓi a răspuns (pentru Kaℓi):

Robotel corector tampit, "să", nu "s-a" sad

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Foarte rau ca batranul si-a retras plangerea, eu va bagam la puscarie pe toti.

| deeeaqq a răspuns:

Nu ştiu, scuze.
Adică nu cred.

OFF: Ce autocorector mişto laughing

| AdrianVoicu a răspuns:

Daca si-a retras plangerea nu patesti nimic, stai linistit.