| AdonisBad a întrebat:

Am început saptamana trecuta o facultate care nu mi se potriveste deloc, am fost la 3 seminarii si vreau sa ma las. I-am spus deja lui taica-miu ca ma duc saptamana asta sa inghet anul si sa iau bagajele dar m-am răzgândit ieri. Ma gandesc ca decat sa stau cu parintii acasa si sa ma cert mai bine as ramane in Iasi si m-as angaja. Nu stiu ce sa fac, eu sunt si foarte timid si hipersensibil, mi-e teama sa-i spui lui tata ca vreau sa continui inca o luna sau 2 pana strang niste bani sa ma mut in chirie. Acum stau in bacau. Prieteni n-am cu care sa mai ies in oras, deci daca m-as angaja aici viata s-ar rezuma doar la munca si acasa. Macar acolo o am pe sora mea cu care ma mai întâlnesc si un fost coleg de liceu. Sunt intr-o situatie delicata! Voi ce ati face in locul meu? Mersi!

3 răspunsuri:
| viata0delash a răspuns:

Salut. Eu tot sunt in Iasi si am inceput o facultate care prima saptamana mi s-a parut ca nu am ce cauta eu aici. Dar cu timpul ce trece parca se aranjeaza lucrurile. Acum sunt in saptamana a 3 si nu as zice ca ma descurc. Dincontra se adauga materie noua. Dar aia din prima saptamana deja pare simpla.
Tu la ce facultate esti?
Parerea mea este sa mai stai o luna ca nu iti va fi nimic, adica totuna ai de gand sa pleci deci mai vezi cum e, posibil sa iti placa. Daca nu iti cauti ceva de lucru. De la universitate totuna pana in decembrie nu cred sa te dea afara. Asa ca si loc de trai vei avea pana iti gasesti un venit constant si destul pentru a trai.

| AdonisBad explică (pentru viata0delash):

Sunt la facultatea de geografia turismului. Cand am ales-o m-am gândit doar ca vreau să plec de acasa să nu mai stau cu părinţii dar mi-am dat seama că nu m-ar ajuta cu nimic pe viitor.

| viata0delash a răspuns (pentru AdonisBad):

Emm, ai facut o prostie ca ai aplicat doar ca sa intri. Dar sa te transferi la o alta facultate?