| morfeo a întrebat:

Salut! Am o bicicleta BMX si nu inteleg de ce frana din spate, cu toate ca atinge janta, nu franeaza imdediat, mai merge 5m pana franeaza. Frana din fata functioneaza instant. Ce as putea sa fac sa functioneze ca cea din fata?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Saboți uzați - de schimbat

| morfeo explică (pentru sierra1):

N-are treaba, am cumparat-o de 2 zile. Mai trebuia sa strang sistemul de gyro si acum franeaza mai ok.

| sierra1 a răspuns (pentru morfeo):

"sa strang sistemul de gyro"

aha, e clar acum!

deci la ora la care intrebai deja rezolvaseși?

| morfeo explică (pentru sierra1):

Mesteream!

| Mirel4412 a răspuns:

Sabotii sunt uzati, ori e murdaja janta, ori nu sunt calibrati corect, cablu de frana ruginit, etc.