| Sophie88 a întrebat:

Salut, am o dilema. Am 27 de ani, traiesc cu parintii intr-o zona rurala, sunt necasatorita, nu am partener. Sunt asistent manager la o firma din localitate, insa nu castig cine stie ce bine. Nu imi place aici, m-am gandit sa ma mut in orasul apropiat, de unde am colegi de serviciu, deci as putea sa rezolv transportul la locul de munca, dar daca m-as muta, as avea cheltuieli mai mari, nu as putea sa pun bani la o parte. E o idee buna sa ma mut in oras de una singura? Nu stiu cum ar fi mai bine...

Răspuns Câştigător
| maryus24 a răspuns:

E o hotarare personala,trebuie sa compari, avantaje,dezavantajele, ce posibilitati ai de a cunoaste pe cineva nou, sau de a progresa in cariera ta.

Nu asculta ce zic alte persoane, mediteaza, examineaza si ia o decizie buna.

Bafta

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Este foarte greu in ziua de azi sa iti gasesti un loc de munca bine platit.
Daca ai parasi locul natal, daca ti-ai gasi o slujba bine platita cat de cat, ce faci cu gazda? ti-ar conveni sa faci naveta? dar sa stai cu chirie?
Doar daca ai gasi o chirie acceptabila, ai putea ramane in acel loc.
Te gandesti ca nu ti-ai lasa singuri parintii? ar fi un impediment?
Parintii tai, sunt sanatosi? daca da, trebuie sa inteleaga ca, tu trebuie sa iti cladesti un viitor sa poti trai cat de cat decent.
Decizia iti apartine in totalitate indiferent de ce am zice noi.
Dar sa iti gasesti un loc de munca si apoi sa parasesti locul actual de munca.
O zi buna happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca gasesti un serviciu bine platit si un sef bogat, tanar si frumos...winking

| neutrino a răspuns:

Normal ca in situatia ta ar fi mai bine sa mergi la oras dar tu trebuie sa stii daca-ti permiti sau nu acest lucru. Cheltuielile vor fi mult mai mari, la fel si ispitele.

| Peridava a răspuns:

Depinde ce serviciu iti vei gasi. Cheltuielile sint mari. Vei apela la parintii tai pentru suplimentarea veniturilor ca sa ajungi la zero cu datoriile, daca nu vei avea un venit extrem de mare.