| anonim7338383 a întrebat:

Salut, am o intrebare despre Posta Romana, eu am trimis un pachet cu ramburs care costa initial 100 lei, cand am ajuns sa trimit pachetul eu i-am spus doamnei de acolo sa imi treaca si banii (taxa) de transport pe care o platesc in ramburs deoarece nu doream sa platesc eu transportul, dar doamna se pare ca avea alta ocupatie si nu prea era atenta asa ca mi-a trecut 100 lei si 15 lei platiti de mine si nemaivazandu-i inapoi.
Cumparatorului i-am trimis un mesaj in care l-am întrebatat daca el a platit 115 si a spus ca da.
Acum vreau doar sa stiu daca ele au facut o greseala sau nu.
Cum se poate sa fi platit eu cat si el 15 lei fiecare?
Este a 3 a oara cand trimit, pana acum am avut colete de 70 de lei si trasportul 15-16 lei si doamna de acolo mi-a spus ca da, poate sa puna banii dati de mine la taxa sa-i plateasca cumparatorul.
Dar din pacate datile trecute nu am fost atenta la acei bani, probabil s-a intamplat si de data aceea...
Daca cunoasteti ce este de facut va rog sa ma informati, ar trebui sa ma duc sa ma lamuresc cu cei de la posta?

1 răspuns:
| Kren a răspuns:

Da, tot la poștă poți să rezolvi cu situația asta