| andreiutzumc a întrebat:

Salut am o intrebare,varul meu a ramas corigent la matematica a ramas doi ani la rand cu tot cu mediatoare,si omu acum a luat corigenta la matematica, cu 6, 20 probabil de mila ca e prost de bubuie, eu am luat la evaluari 7.20 la romana si 5 la matematica si m-am dus in Dinicu Golescu pentru-ca am prieteni acolo,el a intrat la liceul MEDIA pe stiinte ale naturii, si eu la Turism, omu acum spune ca am liceu de media patru si ma scoate din sarite ca este mai prost ca mine si nu stiu ce sa ii mai zic pentru-ca nu este liceu de 4 iar din cate stiu eu media avea mediile foarte mici in trecut,nu stiu din parerea voastra care este mai bun dinicu golescu sau media,stiu ca nu conteaza liceu dar sa vad ce zice lumea, si stiu ca nu trebuia sa ma cobor la mintea lui dar ce sa ii fac daca ma scoate din sarite, daca am avut greseli gramaticale imi pare rau sunt plini de nervi,

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Da-l incolo, nu incerca sa te cobori la nivelul lui.
El are prieteni unde invata acum? Tu te-ai dus cu un scop, ca ti-a placut si ca avea sa fii cu prietenii tai.
Daca el nu intelege, nu-l mai baga in seama. Prostii au mintea odihnita, de aceea nu trebuie sa te cobori la nivelul lor.

| andreiutzumc explică (pentru leapșa):

=) ai dreptate asa mi-a spus si tata exact aceeasi vorba prostii au mintea odihnita =)

1 răspuns: