| cumdc a întrebat:

Salut! Am o mare problema lucrez la un PECO non stop numai tura de noapte si vin tot felul de lume si betivi, drogati etc. si problema e ca din cauza stresului si nerviloe ce ii acumulez am devenit dependent de jocuri de noroc ca sa ma calmez si sa treaca timpul mai repede. Si pierd destui de multi bani pe noapte in aplicatia de cazinou si chiar nu stiu ce sa fac sa scap de aceasta dependenta. Decat sa schimb locul de munca dar nu am alta solutie, vreun sfat cum ma pot lasa de jocuri?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai bine cu banii? In caz afirmativ cumpara o femeie - scapi usor de stres si cazinou https://wmdollshop.com/538-ft-164cm-j-cup-with-326/ totul a inceput in America cand un individ a trecut prin cateva despartiri apoi a divortat de nevasta, a lucrat cativa ani la o papusa de silicon si acum are afacerea lui, chinezii au reusit sa faca la randu lor altele, multi oameni au 1 sau casa plina de ele, unii cu nevasta si papusa altii singuri cu papusa.

| Iote a răspuns:

Deci, din rau in mai rau. Din lac in put.
De ce lucrezi numai de noapte?
De ce intri pe aplicatia cazinou cand ai putea sa joci solitaire (fara bani)?
Te cred ca nu vrei sa schimbi locul de munca atat de bine platit mai ales ca munca nici nu este grea (dovada ca ai timp de jocuri). Dar daca ii cheltui toti pe jocuri, pierzi tot. Mai bine un loc de munca cu salar mai mic dar fara vicii si ramai cu toti banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa scapi de dependenta.
Eu mi am dezinstalat aplicatiile care imi furau timpul ( acum TPU o face laughing )
.
Sterge ti toate conturile de jocuri.

Trebuie gasit ceva care sa ti umple timpul, sa inlocuiesti dependenta cu o alta, care e mai putin nociva.
Fa altceva ce iti place. Nu stiu ce te anima.
Dar asta ar fi o cale.

| ShREKT a răspuns:

Te poti juca alte jocuri care nu sunt pe bani reali. Eu ma jucam table, solitaire, alte jocuri asemanatoare cu Candy Crush, alea erau dependenta mea la un job monoton, si nu pierdeam nimic din viata reala decat timpul, dar mi-am dat seama ca vreau sa fac ceva productiv si am cautat ceva ce evolueaza. Niciodata nu e tarziu sa te apuci de altceva si daca tu trebuie sa faci in mare parte nimic, te incurajez sa cauti ceva mai bun ce are activitate si mai ales sa nu fie noaptea