| brune a întrebat:

Salut.Am o pereche de adidasi cu care ma impac tare bine, numai ca mi s-au desfacut putin intr-o parte.Stie cineva un lipici bun pentru incaltaminte?(si sa il si gasesc in magazine)Altele decat superglue si picatura ca nu vreau sa ii stric cu porcarii de genu.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

Solutie prenandez.
Dupa curatarea suprafetelor cu putin smirghel si intinderea adezivului (prenandez) intr-un strat subtire, se lasa cele 2 suprafete libere, nu presate, pana cand daca se atinge usor cu degetul, adezivul nu se mai lipeste de deget. Atunci se preseaza cu putere, eventual se bate putin si cu ciocanul. Incaltamintea nu se foloseste imediat, cel mai bine, a2-a zi, dupa uscarea completa a adezivului.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, mergi cu ei la un cizmar să îi lipească el cu o soluție specială.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prenandez