| DaianaBianca a întrebat:

Am o problema cu rezolutia la calculator...cum as putea sa o schimb? se vede asa neclar si micutsad monitorul este Flatron W1930S.Cand dau la auto/set imi zice procesing auto image ajustment for optimal display change resolution to 1360 x768 ...si am cautat in Menu la culoare, imagine, setari.si nu am gasit nimicsad
Multumesc anticipat! Si sa nu uitam de funditahappy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Da un clik dreapta pe desktop si apoi clik pe rezolutie ecran. In fereastra deschisa o sa-ti apara ''rezolutia 1360 x768(recomandat)'' Daca dai clik pe ea o sa vezi un cursor de unde poti regla rezolutia manual cu mouse-ul (o poti micsora cat vrei)! Bafta!