| bogdan324 a întrebat:

Am legat un cablu vga dintre un monitor de 17" si un laptop cu ecran spart.Totul a fost ok,s-a vazut bine, dar dupa aia am dat pe optimal display setting si acum monitorul imi arata "Out of range" si dupa aia sa baga in standby.Probabil rezolutia e prea mare, am incercat sa il bag in safe mode cu tasta f8 dar nu mi-a aparut nimic.Cum pot rezolva asta?

4 răspunsuri:
| Meganos a răspuns:

Intra in setarile monitorului si da resetare din fabrica, asa e cel mai simplu.

| bogdan324 explică (pentru Meganos):

Am dat si tot la fel...

| Meganos a răspuns:

Deci da un restart si la deschidere apasa f8 si intra in modalitatea provizorie, cand se deschide pc dupa ce s-a incarcat da clic dreapta si schimba rezolutia din setarea rezolutie ecran, si alege una mai mica, asa rezolvi garantat!

| bogdan324 explică (pentru Meganos):

Am zis deja asta intrebare, am apasat pe f8 dar nu mi-a aparut nimic