| Sawarekh a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare usor ciudata.

De ce femeile din Philipine, Thailanda si uneori si China, sunt asa foarte micute dar si grasute, nu prea am vazut tipe atletice ( sanatoase ) asiatice.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred că 80% din femeile asiatice sunt atletice. Nu te lua după bonele filipineze pe care le vezi pe strada in Romania.

| dullcat a răspuns:

Doar pentru ca nu ai vazut femei de 90, 60, 90 nu inseamna ca toate de acolo sunt nesanatoase...

| StoicAnalysis a răspuns:

Saracie si nivelul de inteligenta scazut.

| LisaJulie a răspuns:

Clar nu ai văzut femei din Filipine! Sunt printre cele mai frumoase femei din lume și castiga des miss univers! Acolo în Filipine se innoata mult și foarte multe femei sunt sportive! Și bărbații arata foarte bine și majoritatea sunt masculini nu ca ai noștri care încep sa fie din ce in ce mai smiorcaiti! Acolo e cultura latina și spaniola combinata cu cultura asiatica! Cat despre despre celelalte tari nu știu ce sa zic! Mie mi s-au părut mai grași bărbații

| Sawarekh explică (pentru LisaJulie):

Ei na laughing tu stii ce vorbesti?
E plin in philipine de gay, cum sunt masculi? din contra, asiaticii nu prea arata a masculi din punctul vostru de vedere.
Imi pare rau ca te dezamagesc dar am vazut multe filipineze, majoritatea sunt sub 1.60

| LisaJulie a răspuns (pentru Sawarekh):

În ce parte a insulelor Filipine ai fost?

| Sawarekh explică (pentru LisaJulie):

Nu am fost dar, am vorbit cu filipineze din Romania dar si din Italia de exemplu.
Nu contest ca asiaticile nu sunt superbe, dar as spune japonezele ca sunt sau chinezoaicele.

| dullcat a răspuns (pentru Sawarekh):

Ai vorbit cu cateva in persoana si de acum judeci toata natiunea? Oare intrebarea ta nu e usor rasista asa? laughing

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Si la videochat la fel.
Si peste tot, in orice context, am vazut philipineze grasute.
Poate nu e adevarat, tocmai de aia voiam sa vad si ce parere are lumea de pe aici happy

| dullcat a răspuns (pentru Sawarekh):

Bine, cum spui tu.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru LisaJulie):

Se referea la marea majoritate, adica la oamenii de rand. Ceea ce zici tu sunt exceptii