| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un calculator la care Imi huruia Sursa. Am curățato si e totul Ok. Merge sursa. Am reconectat toate cablurile si surpriza! Apăs pe Buton power si da sa pornească o secunda si hop se oprește tot. Am probat si cu alta sursa si aceeași problema e. Ce ma sfătuiți? Va rog... dau un mare FUNDIȚA.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Saveluc a răspuns:

Salut lume am revenit cu o rezolvare. Situația de mai sus era de la o mufa neagră cu 4 pini care vine de la sursa. Ea trebuia conectata la o mufa cu 8 pini cea albastra care se găsește la anumite placi de baza. In mod normal acea mufa cu 4 pini cea de pe sursa trebuia conectata la o mufa tot cu 4 pini dar ea trebuie conectata la mufa albastra cea cu 8 pini