| AlexDorinel a întrebat:

Am un telefon Nubia Red magic 3s și vreau sa-l iau la liceu că toți profesorii ne trimit pe WhatsApp ce trebuie sa scriem și chestii d-astea. Întrebarea e daca rad copiii de mine cu telefonul ala(nu e telefon de 500 lei dar na). Căutați și voi pe net telefonul și ziceți daca rade cineva.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serios? De ce ar râde cineva de un telefon de peste 2.700 lei?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă râde? Crezi că telefonului îi pasă?

| Iote a răspuns:

Asta e important? Valoarea telefonului? Nu cunostintele voastre la scoala?

| Drifterx500 a răspuns:

Telefonul este ca sa-l folosesti, nu sa impresionezi pe ceilalti, m-am uitat pe net si arata bine, lasa-i pe ceilalti sa rada de tine, tu nu ai treaba.

| Anastazia1a a răspuns:

Eu zic ca poti sa te duci linistit cu acel telefon. Poate la varsta ta crezi ca este o mare nenorocire sa nu ai telefon Apple sau Samsung, dar nu e nimic in neregula. Daca cineva vrea sa rada lasa-i sa rade, tu nu te lasa jignit de asta. Oricum ei se dau mare cu telefoane pentru care parintii au trebuit sa munceasca enorm, ei n-au contribuit cu nimic la pret, deci se dau mare cu un obiect pentru care n-am miscat niciun deget. Daca ceilalti vad ca tu nu te lasi ofensat de criticile lor (chiar n-ar trebui sa te simti mai prejos din cauza aceasta, omul nu se defineste prin obiectele detinute) atunci o sa te lase in pace. Spune si tu ca ce are daca n-ai telefon ultra modern, tu stii sa faci multe chestii mai faine decat jucatul pe telefon, si ca ar trebui sa incerece si ei sa mai savureze viata nevirtuala, ca poate fi mult mai distractiva.