| Wordofthat999999 a întrebat:

As dori povesti de groaza adevarate din experienta voastră.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand eram mai 'tineri' si ne adunam la bloc, am aflat despre niste fantome si/sau criminali ascunsi in padurea unui deal din centrul orasului. Acolo intr-adevar au fost mai multi spanzurati si cel putin o crima dubla naspa (membre taiate).
Timpul a trecut, noi am crescut, iar locul ala s-a dovedit a fi... Perfect pentru f tut in masina.
Singurii care bantuie pe acolo sunt jandarmii cu Duster, si ceilalti combinatozauri, care vin pentru aceeasi treaba.

| Freya1 a răspuns:

Nu oricine crede poveștile astea dar am si eu cateva.
Cand eram mica avea obiceiul sa merge la un apartament pe care il dețineau părinții verișoara mele, ei fiind plecati in străinătatea, ea lăsată în grija altcuiva mergeam in fiecare weekend ca sa stam singure cum ar vrea orce copil cand poate sa se distreze fara restrictii.Doar ca acolo niciodata nu era totul in regula.In fiecare seara se auzeau zgomote ciudate si se miscau chestii.Seri la rând se deschidea pc-ul, se trăgea scaunul din bucătărie, se miscau cheile in usa.Am incercat sa ignorăm chestiile astea si sa ne vedem de treaba, iar intr-o seara stand si uitandune la tv in dormitorul mamei ei, am auzit iar cheile in usa (usa era închisă pe dinăuntru si cheile in usa se zdranganeau).Am mers si am vazut despre ce e vorba iar inițial ne-am speriat ca vrea cineva sa ne intre în casă si copii fiind am stat in bucătărie si am asteptat un pic sa vedem ce se intampla si nimic, ne-am luat ceva la indemana sa ne apărăm in caz de necaz si ne-am intors in dormitor. Dupa cateva secunde a început să se audă un sunet ca si cand ai bate într-un pahar (ca atunci cand vrei sa anunți ceva si bati cu cuțitul în pahar).Am ignorat sunetul o perioadă până a devenit extrem de enervant, a trebuit să mergem la baie asa ca am iesit din camera.Am fost intai până în bucătărie si am incercat sa ne dam seama ce suna, am batut in sticle, in pahare, in farfuri si nimic.Am luat cuțitul cu noi in dormitor ca nah, nu se stie asa e mereu încerci să te aperi ca de plecat era trecut de 12 nu mai erau sanse sa te duci nicaieri copil fiind, dar inainte de a intra in dormitor m-am dus cu verisoara mea la baie si cotrobaind după ce aveam nevoie eu am dat cu cuțitul de suportul pentru hartie igienică si a a scos exact acelaș sunet ca cel auzit înainte.Am rupt o la fugă in camera si am închis ușa dormitorului după noi iar in usa au început să se audă bubuituri (era usa de termopan, deci se auzea într-un fel).La un moment dat am adormit probabil si de spaimă si am plecat a doua zi. Daca pana atunci nu am luat in seama zgomotele de pe acolo atunci le-am luat si nu am mai mers altul acolo.Pana la urma au vandut oricum ai ei apartamentul.
O chesti pe care am pățit o acum la maturitate a fost într-un apartament in regim hotelier.Am fost nevoiți eu si cu iubitul meu sa ne luam in regim hoteliere pe două zile un apartament.Totul ok până am mers sa il vad.Eu in general nu am pretenții, pentru două zile daca stau cu iubitul meu stau si in canal ca trece cumva.Treaba nu era ca zona era nașpa, ba din contra, era foarte semandicoasa si cu iz vechi.Era un bloc de pe timpuri cu apartamente mari,cu femei in varsta ce aveau tablouri de artă, piane si alte nebuni (zic asta pentru ca erau deschise geamurile la partide si am vazut in doua apartamente, plus ca aveau din astea si pe scara blocului).De cand am intrat m-am cam speriat un pic de loc pentru ca scara era foarte întunecoasă, aveau numai niște geamuri mici, foarte sus si fumuri ceia ce nu permitea lumini sa intre.Iar cand urcai, fix la primul etaj cum terminai scările era un tablou mare cu o femeie sinistra.La doi o doamnă scotea niște asternuturi ce mirosea rau de tot pe casa scării si le întindea pe balustrade.Iar la ultimul etaj unde stăteam noi ultima usa de pe palier era baricadata cu lacate si nu stiu sigur daca nu am auzit ceva sunete venind de acolo.
Nu am facut pretenții, am intrat, ne-am instalat.Era un ap cu două camere, o baie si o mansarda goală la care se lucra, aveam un balcon minuscul si dubios pentru ca pe el veneau crengile dintr-un copac crescut lipit de bloc dar acceptabil.Mie imi dădea o stare ciudată de cand am ajuns, dar incercam sa ignor treaba asta până a doua zi dupămasă. Peietenul meu a spus ca pleaca la magazin sa imi ia ceva iar eu am spus ca ma bag la un dus.I-am spus sa nu stea mult pentru ca nu ma simt confortabil acolo si a zis ok.
Am intrat in baie, mi-am facut nevoile si nu stiu de ce am ridicat ambele capace de la wc in sus.M-am dezbrăcat sa intru la dus iar atunci am realizat ca pe capacele de la wc era un semn ciudat o dată puse impreuna.Am spus că sunt paranoică, am intrat la dus si cand m-am spălat pe cap chiar am ras ca mie imi era frica sa închid ochii cand eram singura si mai faceam si dus ca pe cand ii deschid sa nu ma trezesc cu cineva langa mine acolo ce vrea sa ma omoare.Sti faza aia, deschizi ochii si brusc e cineva acolo ce urla si te omoară cu ceva? Eh, la mine nu a fost chiar asa da nici departe.Deschid ochii becul stins, la mine panica in gât și gândul că acum gata aia a fost mor dar incercam sa ma controleze si sa ies din dus.La picioarele mele balta de apa, eu închisese cabine cand intrasem de nu aveam cum apa de acolo si nici nu era, ieșea de undeva din baie dar ieșea continuu chiar daca oprise apa.Am iesit din baie,am incercat sa reaprind becul da nimic,am lasat usa deschisa si am plecat repede in camera si l-am sunat pe iubitul meu sa vina acasa ca ceva nu e bine. Aveam o stare generala proasta,simteam ca ceva nu e in regula si aveam in continuare senzatia ca e cineva cu mine in casa.El a venit repede direct la mine si i-am spus,am mers impreuna la baie unde usa era închisă cand eu o lăsasem deschisă,iar becul aprins.A stat iubitul meu langa usa de la baie până am facut dus laughing si ne pregăteam de plecare iar cand a venit proprietara am întrebat-o despre apartament câte ceva.A spus că e in renovare după cum vedem, ca la cumpărat recent de la cineva care la vândut la un preț foarte bun pentru ca murise proprietara de drept (probabil mama, tata, bunic, bunica) si nah, aia a fost.Nu m-am prea mirat si oricum după am cautat niște chestii si am aflat că unde sunt scurgeri de apa inexplicabile sau mereu sunt probleme cu scurgerile de apa acolo a murit cineva într-un mod violent.Nu stiu cat e de adevarat dar mai.

| Wordofthat999999 explică (pentru Freya1):

Foarte interesant. Multumesc pentru aceste povești reale din viața ta.

| mentholinks a răspuns:

Platesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten de-al meu a fost odată într-un fost spital psihiatric părăsit, mi-a povestit doar cum după ce au ieșit din el și se făcuse noapte, pe una dintre capotele unei mașini cu care au fost acolo se auzeau niște bătăi și capota încet-încet a început să se îndoiască. După ce am auzit relatările am început să mă îndoiesc și eu.

| Andrei200202 a răspuns:

Ori vrei povești ori relatări