| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Ce credeti ca a fost prima data oul sau gaina? Argumentati raspunsul dat.

9 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Domnu' cocos!

| Aleqa a răspuns:

Gaina, pentru ca Dumnezeu a creat animalele, iar din gaina a iesit oul. Din ou puiul care a crescut si s-a facut gaina/cocos.

| Mădă0611 a răspuns:

Oul, de dinozaur bug

| KristalPop a răspuns:

O întrebare dificilă.
Greu... n-am habar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaina,pentru ca Dumnezeu a creat intai animalele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti credincios, gaina. Pentru ca biblia spune ca Dumnezeu a creat animalele si le-a lasat sa se inmulteasca apoi("Prăsiţi-vă şi vă înmulţiţi şi umpleţi apele mărilor şi păsările să se înmulţească pe pământ!", ce buna e Biblia online)

Daca esti de partea evolutionismului, ei bine pasarile au evoluat din dinozauri, incet, incet. Deci probabil din oua ieseau fiinte din ce in ce mai diferite de specia initiala pana cand s-a ajuns la gaina(explicatie sumara). Deci oul.
Dar din ce in ce mai multi oameni spun ca nu exista evolutie si ca "evolutionismul" respectiv a fost o mare greseala in stiinta.

Dupa capul meu, astea sunt teoriile. Oricum, de ce astfel de intrebari definitorii si esentiale pentru existenta(sarcasm) vineri dupamiaza?

| IssabellaLoLa a răspuns:

Gaina,pentru ca mai intai Dumnezeu a creat animalele.
Daca se pune intrebarea:pai si gaina de unde a venit?
Ok daca prima varianta(oul)cu ajutorul cui se nastea gaina? daca ar fost primul? Eu stiu ca gaina(closca)cloceste oul si asa iese un puiwinking

deci raspuns final :GAINA
Funda? puppy dog eyes

| IssabellaLoLa a răspuns:

Gaina
pentru ca Dumnezeu a creat intai animalele, iar acestea s-au reprodus

daca se pune intrebarea:si gaina de unde a venit?
Daca ar fi prima varianta(oul)ar fi fost primul.Cu ajutorul cui se nastea? eu stiam ca gaina(closca)cloceste oul din care se naste un pui!
asa, daca ar fi singur, pustiit celelalte animale, deja create, l-ar fi calcat in picioare si probabil ar fi degerat...

Trebuie sa gandesti logic happy
funda?puppy dog eyes

| IssabellaLoLa a răspuns (pentru IssabellaLoLa):

Scuze de repetare big grin
am crezut ca raspunsul nu sa aficatwinking