| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, ce cuvant poate descrie sentimentul cand e ceva amuzant dar totusi trist in acelasi timp?

11 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Dragostea

| Catrice a răspuns:

Umor negru?

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru Catrice):

Poate sunt stricat, dar pana acum mi se pare okay doar acela cu ‘tragi-comic’

| Catrice a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Poate e softu defecthee hee

| 1997onur a răspuns:

Offffffffffffffffff de as putea spune eu dar e prea mult și nici nu mai știu cum sa încep măcar sa ce sa spun macar e al dreacu da al dreacu da greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De râsul plânsului? Sau... Tragi-comic

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru anonim_4396):

Termen in ‘familie’ cu tragi-comic. Nu mai exista alt termen care sa insemne tot aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jenibil? (Jenant + penibil)

De compatimit?

Nu imi dau seama bine la ce te referi.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru anonim_4396):

Gandeste-te la o situatie cand iti vine sa razi dar e si trist in acelasi moment. Cum numesti tu starea aia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Situatie hibrida. Nu stiu. Nu am alte idei fata de ce s-a zis pana acum. De rasul plansului imi suna cel mai bine din ele.

| AcelasiDarNuMereu explică:

De ex. cand cineva cade, okay? E amuzant ca o cazut, dar e si trist in acelasi timp ca poate se loveste. Chiar nu exista ceva termen pentru sentimentul de genul?