| RorySan a întrebat:

Ce parere aveti despre tuci?
va plac felul lor de a vorbbi?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tuci? Bunica facea mamaliga in el.

| corbulalbrosu a răspuns:

TUCI ~uri n. pop. 1) Aliaj de fier, carbon și alte elemente, care se produce în furnale; fontă; schijă. 2) Ceaun (sau alt recipient) din fontă. [Monosilabic] /

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) TURC, -Ă, turci, -ce, s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Persoană care face parte din populația de bază a Turciei sau este originară de acolo. 2.) TURC s., adj. 1. s. (înv. și pop.) necredincios, (înv. și reg.) ciutac, (înv.) osman, osmangiu, osmanlâu, otoman, păgân, (ir.) șalvaragiu. 2. adj. turcesc, (înv.) osman, osmanic, osmanlâu, osmănesc, otoman, otomanicesc, otomănesc, păgân, păgânesc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tuci? Mamaliga si felul princiapal iese minunat acolo!

| syd2 a răspuns:

Ce-s alea?

| RorySan explică:

Scuze era turci ^_^
l-am uitat pe ''r'' miera foame

| darrio2007 a răspuns (pentru RorySan):

Ne-am dat seama dar am glumit putin pe seama asta.Ha! Ha! Nu-mi place limba lor.

| RorySan explică (pentru darrio2007):

Ce va place sa mai amuzati ^_^

| darrio2007 a răspuns (pentru RorySan):

Suntem romăni, nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru RorySan):

Incercam sa mai atragem atentia in privinta limbii romane.Inteleg cand este scris de mana dar cand apesi pe tastatura este altceva.