| GinaTonic a întrebat:

Credeti ca umorul poate fi invatat sau te nasti cu el? Cum poti deveni mai glumet, sa iti dezvolti acest simt?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate foarte multi comedianti sunt depresivi in realitate. Vezi Jim Carrey si Robin Williams. Umorul il ai dar mai ales se cultiva prin facut repetitii in fiecare zi. Trebuie sa repeti glumele, postura pe care o iei, figurile pe care le faci. Exact cum face un actor. Din ce am auzit si Charlie Chaplin a avut episoade de depresie severa. Cei mai buni comedianti incearca sa ascunda golul pe care il au in interior.