| crist20 a întrebat:

De mai multi ani am probleme cu stomacul. totul a inceput cu constipatie. Acum 4-5 ani ieseam la toaleta f rar. odata pe saptamana sau poate mai rar. scaunul avea un miros foarte urat si imi era destul de greu sa-l elimin..treptat problema a mai disparut, adica de la odata pe saptamana am reusit sa ies odata la 3-4 zile.( in prezent ) dar au aparut alte probleme. am gaze f des, daca ma abtin mi se umfla stomacul si ma doare. Mentionez ca daca sunt acasa si elimin gazele mereu nu am nicio problema, nicio durere..totusi constipatia exista si nu stiu ce sa fac sa scap de aceste probleme.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa mananci carne mai rar.Si bea mai multe lichide.Alimentatia ta este cauza constipatiei.

| darrio2007 a răspuns:

De la constipatie faci si hemoroizi. Ceea ce nu este placut deloc.Mai ales operatia. Sper sa nu ajungi la asta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, iar pana atunci foloseste ceai de chimen-o lingurita la 250 mll.apa clocotita. Poti consuma si semintele fierte.

| Axys a răspuns:

Buna pai bea mai multe lichide contteaza foarte mult pentru organism happy