| Moracaciocaciolociacioaciacio a întrebat:

Salut,intr-o seara cu niste prieteni ne-am strambat si prostit. Nu stiu de ce, dar regret ca am fost asa prost. Ei, era un necunoscut acolo care mi-a facut poza si m-am certat cu el. Mi-a dat add pe Facebook dar i-am dat block. Mi-e frica sa nu posteze poza aia pe Facebook. Poate face alt cont de Facebook si sa puna si m-am dus... deci am incercat sa securizez Facebook-ul. Cum ma pot proteja? Viata mea s-ar duce daca ajung pozele alea pe pagina mea...

Răspuns Câştigător
| Marycel a răspuns:

Salut, deci fi atent, dacã cineva postează o poză cu tine deși tu nu iai cerut asta sau nu ai vrut să o facã și o pune pe Facebook, când postează aceea poză, vezi în dreapta pozei este o săgeată în jos gen asta ^, ok tu dai pe ea și apoi dai "Raportează această pozã" apoi vei avea câteva opțiuni de raport, tu dai pe undeva acolo unde scrie "Apar în această fotografie și nu îmi place" apoi vei avea câteva opțiuni Tu poți să optezi pentru "Conținutul ei este stânjenitor" sau poți să alegi "Alt motiv" și dai pe una dintre ele, apoi dai la "Revizuiește/Trimite la Facebook", apoi gata raportul așteaptă răspuns de la Facebook, a2-a opțiune poți să îi raportezi contul, cam atât, FUNDĂ

| Moracaciocaciolociacioaciacio explică (pentru Marycel):

Pai si daca face cont de Facebook fantoma si poza care a pus-o a fost deja vazuta de altii pana sa o vad eu?

| Marycel a răspuns (pentru Moracaciocaciolociacioaciacio):

Nu știu ce sã spun, dar dacă ești chiar așa de disperat încât aceea pozã să nu apară pe Facebook, fă o pozã pe telefon cu aceea poză du-te la poliție și ei îți vor da m-ai multe detalii sau ea legătura cu Staff-ul Echipei Facebook vorbește cu ei și îi va închide toate conturile și pozele care le are acel individ, altă soluție nu vãd... Fundă

3 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Poti incerca tutorialul "Make Facebook completly private 2017".