| AlexDorinel a întrebat:

Salut,la 15/16 ani e normal ca un copil sa nu mai doarma pe acasa si sa doarma mai mult pe altundeva?

Am un prieten care face asta si nu face odata pe saptamana ci aproape zilnic, adica a devenit o obisnuinta pentru el.

Eu cred ca nu e normal la varsta asta.Pana la 18 ani un copil ar trebui sa doarma acasa si rareori pe la prieteni.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da,ar fi ok ca si părinții lui sa conștientizeze că, copilul nu le doarme acasa.Deci cumva părinții sunt responsabili de chestia asta.
Dar nu ai de ce sa il judeci, în fond nu sti de ce face asa, nu sti cum e la el acasa.Eu spre exemplu am plecat de acasa la o varsta frageda pentru ca am iubit, pentru ca am simtit ca vreau sa devin mai repede independenta si libera, pentru ca acasa pentru mine era un loc sufocant.De aceia nu ma simteam in largul meu si aveam tendinta sa tot plec.Sti ca este si o vorba cand te simti străin printre ai tai sau te simti mai bine cu străini decat cu ai tai.

| Celcestietot a răspuns:

Bine, nu este normal chiar si la peste 18 ani laughing, dar, in fine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are mentalitate de boschetar csf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo lui! Daca isi vede de treabă e perfect ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi și părinții lui nu zic nimic? Îl lasă așa, de capul lui?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Bine de rău ăla are unde sa se ducă sunt alți care dome pe străzi și încă câte Bine ca nu a apucată drumuri greșite stai pe lângă el deschidei ochi