| sakaz a întrebat:

Salut, deci inainte sa "deschid" un calculator eram un copil normal ieseam afara cu prieten chesti si chesti. mi-a aratat un prieten un joc si m`am pus pe jucat si am c`am devenit obsedat de el pe afara nu am mai dat de loc prieteni nu cred ca mai am... cum sa fac sa revin la normal. sad de 2 ani ma joc ca un disperat

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Șterge-ți jocul. De tot. Și nu îl mai instala măcar pentru o lună. Reia contactul cu prietenii și amintește-ți ce ai ratat în ăștia doi ani. Ai grijă, e un lucru foarte serios dependența asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti asa obsedat de el e clar ca nu te poti lasa asa deodata. Dar daca incerci sa joci din ce in ce mai putin in fiecare zi s ar putea sa reusesti.

| Cronos2012 a răspuns:

Incepe mai intai cu un prieten care e pasionat de chestiile astea si tot asa cate unu o sa ai multi