| Cristian9616 a întrebat:

Salut...lucrez la o fabrica de 2 ani iar în acești 2 ani mi-am dat silința sa învăț pe toate utilajele iar acum directorul executiv vrea sa ma pună director de producție in locul celui ce este acum..Se poate sa fiu director de producție fara bac sau facultate?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate, si salariu sa fie peste 1000 eur lunar altfel nu esti derector sub 1000 eur. un CEO - director pe romaneste castiga 5000 eur lunar in RO acum nu stiu ce gandire are ala de la tine

| Cristian9616 explică (pentru mgtow):

A spus ca o sa fie alt salariu dar acum nu știu...eu cu ore la stadiul în care sunt acum ajung la 4500 de lei pe luna

| mgtow a răspuns (pentru Cristian9616):

E brici, mult noroc macar sa faci dublu la salariu sau mai mult

| Cristian9616 explică (pentru mgtow):

Mersi frumos la fel... Daca e sa fie sper sa ma descurc...cu oamenii e cel mai greu sa lucrezi

| Freya1 a răspuns:

Se poate orce daca vor cei mai "gradati".

| SilentRain a răspuns:

Da se poate, se numește calificare la locul de muncă

| Sofer a răspuns:

Dacă te pune în funcția asta ca a văzut ca ești super bun. Ce mai contează bacul și facultatea? Mult succes man.

| Cristian9616 explică (pentru Sofer):

Mersi frumos ...Eram curios dacă și în acte pot fi trecut ca și director. Nu numai la bani ca asa îmi poate da oricât

| Emma30555 a răspuns:

În timpul asta poate reușești sa ți iei bacul, poate reușești și la facultate la fără frecventa, poți fi promovat dar nu știu dacă te poate încadra oficial ca director, o sa vezi în fluturașul de salariu probabil sau actul adițional

| NotNamed a răspuns:

Ce întrebare... o data ce directorul executiv isi doreste deoarece vede in tine o persoana capabila de a face asta datorita experientei si a implicarii, nu cred ca a luat in considerare nevoia neaparata de bac.

| Cristian9616 explică (pentru NotNamed):

Am întrebat din curiozitate. Deoarece știu ca oamenii cu funcții au scoala

| NotNamed a răspuns (pentru Cristian9616):

Nu e o regula. Trebuie sa fi dobitoc sa crezi asta. Conteaza skill.ul, nu diploma.