| anonim_4396 a întrebat:

Salut ma numesc lilia, am nevoie de sfaturile voastre...am un prieten si e mai mare decit mine cu 8 ani, parintiii sunt contra relatiilor noastre. iar eu nu vreau sa ma despart de el fiindca tin mult la el si el la mine, pliz... spuneti-mi ce sa fac!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca tu esti mica si parintii tai au dreptate, ca acel om e prea mare pentru tine si poti astepta sa cresti mare adica pana ajungi majora si atunci faci ce vrei.

| Urzi23 a răspuns:

Citi ani ai tu? ca la virsta ta mai pun 8 si vad beleaua. Poate ajungi sa te vinda ca bunicul capra. daca ai tu 12 si el 20 buuuna treaba

| lovelilia a răspuns (pentru Urzi23):

Eu am 14 iar el 21

| Urzi23 a răspuns (pentru lovelilia):

21-14=sa te potolesti.El are minte de 12 ani tu de 8. Termina macar liceul ca o sa duci viata de sclava. daca nu ajungi sa poti sta pe picioarele tale, vei avea doar ochi scosi viata nu este doar D/S.El va gasi pe alta mai desteapta si mai mia mia mia iar tu o sa faci schiau schia schiau.Mai ramii in brate si cu 1-2 copii si viata ta=praf. Leacul tau=Cauta un Duhovnic, Parintele de la Biserica si asculta un sfat daca de parinti nu vrei, nu lua de bun TPU Mai bine uzi acum cu lacrimi 5-6 prosoape, mai tirziu o sa ai nevoie de 1 camion

| Andreiutza12 a răspuns:

Sall; x. intr-adevar aceasta dif de varsta e marisoara.insa daca voi va iubiti si tineti unul la altul nu cred ca mai conteaza ...cu parintii cred ca ar trebui sa ii convingeti cat de mult tineti unul la celalalt ...nu prea mai am idei dar daca o sa imi mai vina te voi anunta promit! wu te pup bye!

| lovelilia a răspuns (pentru Andreiutza12):

Mersi.mult pentru sfat! :*

| IuliaEvelyn a răspuns:

Intre mine si viitorul meu sot, diferenta este de 20 de ani.Nici la noi nu erau parintii de acord cand au aflat ca suntem impreuna, dar am trecut cu brio peste asta.pe parinti nu ai cum sa ii faci sa inteleaga pentru ca asa cum a spus si Misogin, esti inca mica.Iar parintii tai nu vor accepta niciodata un "mosneag" in viata ta.

| psshioo a răspuns:

Pune-te invers, adica schimba rolurile ex:daca tu ai avea 21 si el 14, tu cum vezi relatia asta? ma ai rabdare vreo doi ani sa mai cresti un pic si dupa aceea vei vedea daca ai intr-adevar vreo reusita impreuna cu el... oricum el e problema nu tu,daca era in stare sa aiba vreo relatie cu cineva mai apropiat de varsta lui, avea sigur si nu se arunca dupa relatii cu copii, ai mare grija sa nu fie phihopat!