| Anonim2003000 a întrebat:

Mi-am spart telefonul si nu stiu cum sa le spun părinților.
Deci am un Huawei Honor 4 de vreo 2 ani și de vreo 6 luni merge super greu, i-am dat reset din fabrica de 2 ori până acum. Azi a trebui sa sun pe cineva și efectiv am stat 10 minute sa dau sa sun și nu mergea, mi se tot bloca. M-am enervat maxim și l-am dat de pământ! Ecranul e spart dar merge (tot ca de obicei).
Îmi puteți spune voi o scuza credibila pentru părinții mei? Nu stiu, as vrea ceva cum că am mers la școală și s-a întâmplat ceva dar fără să creadă că l-am spart eu sau altcineva. Sa para un accident! Ideea e ca eu am vreo 2.400 de lei strânși și de Crăciun o sa mai fac ceva și vreau să îmi iau altul. Chiar daca o sa mi-l iau pe banii mei următorul, tot o sa ma certe părinții mei, mai ales tata care cred că o să ma-njure de toti sfinții! Mă puteți ajuta? Știu ca pare ușor penibil dar nah

Răspuns Apreciat de Editori
| Nonameagain a răspuns:

De ce vrei sa-i minti? Si apoi, vei spune ca ai parinti care nu te inteleg, care nu iti satisfac poftele, etc.
Adevarul e cel mai bun. Oricum iese la iveala. Pentru ca s-ar putea ca parintii sa caute vinovatul la scoala si... sa-l descopere acasa.

1 răspuns:
| Justme1997 a răspuns:

Spune ca l-ai scăpat, mergeai si te-ai împiedicat si ti-a scăpat sau ceva. Nu este atat de grav ca ai stricat un telefon vechi de 2 ani, si ai si bani sa iei altul. Singurul lucru destul de grav este manifestarea ta la nervi. Nu este ok sa spargi lucruri