| Wordofthat999999 a întrebat:

Nucile chiar ajuta memoria? Mie imi plac foarte mult nucile, dar vreau sa stiu daca sunt foarte bune pentru memorie pentru ca mie imi place sa am o capacitate mare intelectuala, deci a consumat cineva nuci des? Ati simtit ceva efecte sau e doar un mit, desi mie imi place sa citesc, sa invat dar sa invat mai bine si sa am o tinere de minte mai buna.

1 răspuns:
| Johny_George_1997 a răspuns:

Nu ai cum "sa simti efecte" nu functioneaza gen mananci un kg de nuci si vai..creste creieru. in timp posibil sa te ajute dar asa daca mananci 2 saptamani nuci nu o sa sa simta. daca mananci nuci de mic atunci poate cand multi ajung la varste la care incep sa uite tot tu nu uiti asa de repede sau asa de usor. funda?