| Wordofthat999999 a întrebat:

Mie imi plac foarte mult nucile si am inceput sa mananc in fiecare zi cam 20 de nuci cu cat mananc imi imi vine sa mananc mai multe pe zi plus ca sunt foarte bune pentru memorie si intr-adevar mai mult pentru asta mananc dar imi si plac in special alea in stare cruda, voi ce spuneti e corect cat mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Da,nu conteaza pentru ca tot iti vor face bine.Atatea nuci zilnice te vor mentine sanatos si chiar ajuta la memorie. Poti continua cu acest obicei. Daca toti ar fi asa...ar fi super, dar majoritatea dezvolta placeri pentru alte tipuri de mancare, deci avantajul tau.Atata timp cat sunt sanatoase, eventual din piata sau de la tara o sa ai numai de castigat(daca sunt din comert, de la magazin iti recomand sa-ti iei din piata ca sunt mai sanatoase). Sper ca te-am ajutat(poate funda?)

| Wordofthat999999 explică (pentru Samariteanul):

Bună! Pai le-am cumparat din piata si am si de la tara, nu prea am incredere in alea din comert si ai dreptate happy

| Samariteanul a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Daca sunt de la tara si din piata e ok, mananci sanatos big grin

| Wordofthat999999 explică (pentru Samariteanul):

Corect, dar ceea ce am zis mai sus e cu totul altceva. happy

| Samariteanul a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Oricum ar fi e corect cum mananci.Raspunsul merita funda big grin