| CristalClear a întrebat:

Salut happy Sunt clasa a7a si in curand merg intr-o tabara de o saptamana..noi seara(mai mult noaptea) o sa ne strangem intr-o cmera sa jucam cate ceva(suntem vreo 10)... Aveti idei de jocuri in afara de clasicul adevar si provocare? Preferabil explicate....si sa nu fie plictisitoare (gen fazan) sau de copii mici (gen scaunele muzicale). Multumesc.

2 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Povesti horror, Puteti sa faceti farse gen sa lasati doi copii in alta camera si sa mergeti noaptea cand ei dorm sa ii udati cu apa si sa ii aruncati jos din pat laughing. Puteti juca telefonul fara fir sau telefonul american daca nu stii cum se joaca iti zic:la telefonul fara fir fiecare zice cate un cuvant copilului de langa el dar il zice foarte repede.Copilul urmator repeta ce a auzit si tot asa.La sfarsit ultimul copil zice ce a inteles el cu voce tare.Telefonul american e cam la fel dar aici fiecare copil ii spune celui de langa el un cuvant dar ii zice clar ca sa inteleaga. Dupa ce toti copii au cate un cuvant(fiecare trebuie sa tina minte cuvantul care i s-a zis) un copil pune intrebari, orice ii vine prin minte daca de exemplu intreaba :Cu cine te-ai sarutat aseara? Si cuvantul pe care tu l-ai primit e"un canal" vei raspunde cu acest cuvant.E amuzant, distractie placuta! big grin

| ViolentDemise a răspuns:

Pai, puteti juca jocul cu sticla, monopoli, carti, spuneti povesti horror, remy. sunt o gramada de jocuri. Fiti creativi.