| CristalClear a întrebat:

Sunt clasa a7a si in curand merg intr-o tabara de o saptamana..noi seara(mai mult noaptea) o sa ne strangem intr-o cmera sa jucam cate ceva(suntem vreo 10)... Aveti idei de jocuri in afara de clasicul adevar si provocare? Preferabil explicate....si sa nu fie plictisitoare (gen fazan) sau de copii mici (gen scaunele muzicale). happy Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mia999 a răspuns:

Carti : macao razboi poker
remi, adevar sau provocare
jocu cu sticla...tomanap,fantanita,...etc

Cam atat in vine in minte acum, sper ca te-am ajutat! :* Pa, pa! :*

| CristalClear explică (pentru Mia999):

Stiu ca poate e stupid...dar nu stiu cum se joaca tomanap blushing imi poti explica?

6 răspunsuri:
| Mia999 a răspuns:

Nu e stupid, deloc.
Sper sa intelegi ceva blushing :*

Se strang 2-3 insi, puteti sa fiti si 20. Fiecare ia o foaie si-un pix, si scrie:

T --- O --- M --- A --- N --- A --- P. In dreptul fiecarei litere scrii ce este nevoie.

tari orase munti ape nume(de om) animale plante. Cand zice unul stop, toti se opresc. Cine n-a scris nimic, la tari de exemplu, ia 0 puncte... cei care au scris la fel i-au 5 puncte de fiecare, si cine a scris diferit de toti ia 10 puncte. Cand va saturati de jucat, faceti punctajul final.

| CristalClear explică (pentru Mia999):

Cred ca am inteles, multumesc :*.

| Mia999 a răspuns (pentru CristalClear):

Mersi mult pentru funda :*:*

| Mia999 a răspuns:

Funda? blushing

| mirelushata a răspuns:

Puteti juca "baba oarba"laughing e foarte amuzant sa razi de cealalta cum se loveste (fiind legata la ochi). lapte gros.bataie cu perne.sa faceti multe poze in ipostaze super de ex: sa vva strambati fiecare in alt mod.