| Ionică a întrebat:

Sunteţi patriot(a)? Daca da, de ce? Daca nu, de ce? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Da, sunt patriot, chiar lucrez pentru Romania, am multe proiecte de pus in aplicare. Tu?

| Anecherry a răspuns:

Nu, Romania ma lasa rece din multe privintehappy.

| ady2607 a răspuns:

Sunt patriot intr-o anumita masura, adica tin cu Romania cand joaca(e vorba de fotbal), pe viitor ma voi putea lauda ca servesc patria datorita serviciului. Insa nu sunt genul acela de patriot, adica sa-mi dau viata pentru numele tarii mele. Mi se pare mie dar ne-am schimbat un pic fata de cum eram descrisi in trecutul nostru glorios, romani viteji, fara frica, acum suntem o natie de ipocriti, corupti. Ne mai putem mandri doar cu inteligenta- pare-mi-se ca suntem unul dintre cele mai inteligente popoare, pacat insa ca suntem trasi in jos de lipsa de scrupule de care dam dovada mai mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi iubesc tara, dar ar trebui facute niste imbunatatiri, nu spun de oameni ci de oras, cladiri, magazine, drumuri si despre animalele vagaboande sau alungate de acasa!