| siwel a întrebat:

Se considera cineva patriot, de ce?

Răspuns Câştigător
| misiik a răspuns:

A fi patriot, inseamna sa faci bine tari in care traiesti.

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ma consider patriot pentru ca imi iubesc si tara si poporul si niciodata nu mi-a fost rusine sa spun ca sunt roman.

| Flav a răspuns:

Sunt patriot atunci cand nu ies pe strada si nu ma uit la televizor.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu stiu daca sunt dar sigur dupa ce stau mai mult pe afar mi se face dor de Romania

| Hombre a răspuns:

Imi iubesc tara la fel ca si casa in care locuiesc.Ca arta neingrijita, ca este sistematic jefuita, ca marea majoritate traieste prost si ca avem multe deficiente, de toate astea primul vinovat sunt eu apoi si ceilalti.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

M-as imprieteni mai usor cu un ungur onest decat cu un roman "smecher".

| AvalohAlyn a răspuns:

Ma consider patriot pentru ca ador Romania, istoria si valorile romanesti.

| Alice_6278 a răspuns:

Desigur ca ma simt patriot deoarece inca niciodata nu mi-am parasit patria mea.:*

| hominid dreak a răspuns:

Eu ma consider patriot, pentru ca ii injur pe politicieni de saracie si de neam.Doar bosorogii se mai agita pentru patrie.

| cristiancristir a răspuns:

Ce inseamna cuvantu asta? Patriot? Mai exista in dictionar?

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Imi iubesc tara, dar nu imi iubesc poporul.

| Emanuel_1209 a răspuns:

Eu pentru. ca il copiez pe thegodfather.

| Lavy_4392 a răspuns:

Nu! pentru mine "patriot" nu inseamna nimic.
cum zice "Guess Ho" : nu ne-am nascut in locul potrivitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma consider partiot pentru ca imi iubesc tara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politicienii... se considera patrihoti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc cuvantul asta. URASC romania. (imi pare rau pentru cei care vor fi deranjati de raspuns, am fost sincera)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care spun ca urasc Romania probabil voiau sa se nasca in Somalia sau Rwanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde e mai bine ca in romania. preferam iranul decat romaniawinking