| introduaicinumele a întrebat:

ajutati-ma sa ma simt mai bine: in acvariul cu o pereche de scalari (126l) am adaugat 4 guppy, stiu ca scalarii sunt peti teritoriali, da nu le-a facut nimic pana cand s-a aprins lumina, scalarul femela a prins pe cel mai mic guppy (era handicapat ca-i lipsea o aripioara) si l-a inghitit, apoi micul pestisor a iesit din gura scalarului si apoi iaras l-a prins pana cand ia rupt coloana, avea coada stramba si nu o mai misca, da el ramanea viu, isi misca aripiarele, scalarul femela (masculul nu face nimic rau la ceilalti pesti, din potriva este batut de femela) scalarul femela i-aras la prins si eu am aruncat guppy-ul in toaleta si am tras apa. Acum sunt foarte suparat ca am vazut cum l-a prins si strambat. Ce as putea sa fac sa uit de acest incident?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit(-a)...happyam trecut si eu prin ceva asemanator,cred! si am incercat sa nu ma mai gandesc la asta, chiar daca am avut primele dati cateva vise urate, dar acum a trecut...a ramas totul doar un mic incident "nu prea placut".

1 răspuns:
| Danutza27 a răspuns:

Te duci la prins peste cu undita si te lecuiesti.