| georgianav a întrebat:

Hei, am luat si eu un acvariu de 54l.este destul e mare.In el am pus un scalar un caras si un betta. Sunt pusi de vreo 2-3 ore in acvariu.Betta este destul de "jucaus" la fel si carasu, dar scalarul sta in spatele plantelor[adica in spatele acvariului]. Eu am avut un betta mascul si o betta femela tot asa intr. un bol destul de mare cu multe plante.si azi de dimineata am gasit. o moarta pe femela. Oare scalarului sa. i fie frica de betta? ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| angelBlack00 a răspuns:

Nu cred ca ii e frica... poate e scalarul nu e jucaus. si eu am acvariu si scalarii nu spre se dau in vant dupa jocuri

1 răspuns:
| Bidenci_Sorin_1993 a răspuns:

Betta se omoara intre ei daca e mascul si femela, sau mascul si mascul, daca sunt femele e ok