| cristianului a întrebat:

Am auzit recent pe la colegii mei de la scoala ca cei cu religia islamica adica musulmanii nu au voie sa asculte muzica rock si nu stiu daca asta e adevarat. Pe internet nu am gasit nimic referitor la asta deci de asta am apelat la voi. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| hobgoblin a răspuns:

Nu este deloc adevarat decat in unele tari unde sunt mai stricte regulile, dar nici acolo nu e neaparat ceva interzis, doar incredibil de rar. Singurul lucru care n-ar fi asa de bine vazut ar fi sa inceapa sa isi lase barbatii plete si sa poarte tricouri negre cu formatii. Asta cu siguranta li s-ar parea o porcarie. Rockerii de o asemenea religie reusesc sa imbine cultura lor cu muzica pe care o asculta.