| MihaelaDart a întrebat:

Am observat că de când este lumea în carantină, lumea a devenit mai nervoasă, nu mai au răbdare cu tine, a devenit mai rea. Am experimentat in acest timp de aceste specimene și totuși noi am rămas cu același comportament de a fi buni la suflet. Menționez de Grecia. Voi ce schimbări ați observat de la cei cu care ați interacționat!?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cunosc cativa betivi care stau inchisi in casele lor si vomita toata ziua asa fac englezii cand stau izolati nu au alt sport. Si in rest nici o schimbare fiecare cu rutina vietii in izolare

| romeo78 a răspuns:

Total greșit! Lumea nu s-a schimbat! Nimeni nu s-a schimbat!
Singurul lucru care s-a schimbat în timpul acestor interdicții este TIMPUL! Acum avem timp pentru orice nimic, avem timp să vedem orice nimic, inclusiv comportamentul oamenilor, pe care înainte, doar îl bănuiam, observam în treacăt!
Iar, domnul Ion Cristoiu, bine a zis: "nu mai suntem în evul mediu, când oamenii trăiau izolați în comunitatea lor, casa lor!".
Oamenii în prezent nu mai știu să stea în un singur loc, să stea în casă. Oare, câți tineri, din 365 de zile ale unui an, făceau 10-20 de zile într-un an de stat în casa lor?
Asta este problema, a faptului că nimeni nu mai poate sta în casă fără rost!

| MihaelaDart explică (pentru romeo78):

Cand imi spui "Total Gresit" este ca si cum ma contrazici. Asta este pentru situatia ta din localitatea unde traiesti, desi la mine nu este asa. Stiu ce am vazut si ce am experimentat pe propria piele. Aceasta lume de care spui tu ca nu s-a schimbat, pe cei pe care ii cunosteam eu nu erau asa inainte de pandemie, in concluzie s-au schimbat mult in comportament.

| romeo78 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da, doamnă, vă contrazic, pentru că dacă ați fi citit cu atenție, tot ce am scris mai sus, ați fi înțeles că nimeni nu s-a schimbat. Pur și simplu, au scos la suprafață, adevărata lor față. Și-au dat jos masca, care îi ajuta la realizarea propriilor interese. Nu uitați, că și înainte de această izolare, erau oameni izolați de cei cărora dumneavoastră, ziceți că s-au schimbat!
Oare, nu sunt tot aceeași oameni, care înainte puneau etichete, judecau?
Sunt, dar atât timp cât nu vă deranjau nu i-ați observat! Dar, când ați ajuns în barca celor deja izolați de societate, a durut această nouă situație!
Priviți retrospectiv trecutul, faptele, vorbele, "împunsăturile verbale" și veți vedea că ați avut o pânză în fața dumneavoastră, neobservând adevăratul caracter al oamenilor!

| MihaelaDart explică (pentru romeo78):

Nu se poate vedea acea "panza" caci nu este asa cum spui tu, cu parere de rau. E cam greu cu explicatul ca degeaba ti-as spune, nici tu la randul tau nu m-ai intelege.winking

| sierra1 a răspuns:

Mai studiază analfabetule

https://dexonline.ro/definitie/ur%C3%A2cios

| sierra1 a răspuns:

"dovada de maturitate... ești proasta"

o, da, gem de maturitate intervențiile tale:

"Vino sa îți dau o cugetare in cap atunci "

"scuza asta atunci când îți voi face ochii felinare "

"îți rup scăfârlia aia cat dovleacul "

"Dar tu cu ce ai crescut, cu troscot?"

"Nu exista particularități naționale "

| Monzon a răspuns (pentru sierra1):

Ok, nu voi mai respira fara permisiunea ta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am observat ca nu prea am mai interactionat cu nimeni thinking
Recomand, ca sa iesim odata din rahat!

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Am observat persoane care au devenit depresive si anxioase.

| gemeni6226 a răspuns:

Colegele mele s-au plins ca sotii se uita toata ziua la telejurnal si mai ales daca au ramas si fara servici se intelege stresul.

| Alverto a răspuns:

Da, depinde de la o mentalitate la o alta. Și asta poate fi din cauza problemelor financiare sau a stresului

| Monzon a răspuns:

Eu sunt uricios dintotdeauna

| sierra1 a răspuns (pentru Monzon):

Aici e vorba de altceva: analfabetism - se scrie "urâcios" corectează-ți datul in gaard