| Goodman125 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o apăsare pe suflet și vreau sfaturi serioase și nu în bătaie de joc. Cei care nu vorbesc serios mai bine sa nu mai răspundă! Sunt un băiat liniștit și la locul meu și din cauza asta unii profita de mine că nu am baza în mine și sunt neajutorat! Mi s-a luat sa cad la greu și să nu am pe nimeni care sa mă sprijine, să sară pentru mine și să mă ajute la nevoie deci nu am pe nimeni și nu mai pot sa rezist de unul singur pe lume. N-am tata, nici frați, nu mai pot singur și neajutorat! Chestia este că vreau sa-mi fac o brigadă, nu vreau sa par nebun, dar asta vreau, o brigadă! Ce trebuie sa fac că sa ajung printre astfel de băieți, ce locuri sa frecventez mereu, prin ce alte locuri sa umblu, prin ce mijloace să mă împrietenesc cu ei etc? Doresc răspunsuri serioase de la cei cu experiență și nu de la cei care își bat joc, aștept răspunsuri serioase și dau funda!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine te pregatesti fizic la sala sa intri in jandarmerie, acolo e brigada legala. Daca iti merge mintea si ai bacul trebuie antrenament fizic sa ajungi acolo

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Muncă prin muncă ajungi om in viața

Nu brigăzi și alte prosti astea sunt de nici copii mici nu asi Mai spune sunt uni care înjura mai ceva ca mine și eu rămân cu gura căscată

Nu ai nevoie de nimeni in viața sa ajungi ce vrei cu Adevărată nu ai nevoie de frați nici de tata mama nici de prieteni vrei sa ajungi undeva muncă este ce mai buna soluție știu ce zic

Lasă brigăzile lasă Drogați arfele astea nu-s de tine fi băiat cu capul pe umerii nu te mai lasă Călcat in picioare de nimeni ia atitudine cine îți face rău simplu evita nu-ți irosi timpul cu așa animale cine te vorbește pe la spate și minte la fel evita așa oameni

Nu-ți plange de mila nu ai de ce decât sati plângi de mila întodeauna întrebate cum sa rezolvi acea problema și sa găsești soluția la cara problema
Nu avea încrede oarba in oricine
Nu fi bun cu oricine Nu da totul din tine pentru oricine Nu te sacrifica pentru oricine (doar pentru cine merita cu Adevărată) (nu te deschide la Absolut nimeni Niciodată nu ai de ce tu stii ai trăit este de ajuns)

Strângeți bani pune-i deoparte nu știe Nicidoata ce-ți rezerva viața fi pregătit mereu pentru orice de la viața nu te apuca de fumata cafea doar fa sa pari cool sau alte prosti pe le-am mai auzit in ultimul timp socializare și alte rahaturi nu te apuca de băut nu-ți irosi timpul deloc muncește prin munca ajungi unde vrei in viața era sa uit lasă si cluburile aste Sunt cele mai mari rahaturi si mersul la cu$e oameni fără viața merg la cu$ve si ratați

Nu-s pocăit am spus așa la mulți pe care mi-au cerut sfaturi despre viața mi-au zis că-s pocăit nu are legătura numai bine ai grija de tine

| Goodman125 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Mulțumesc dar eu vreau brigada și soluții cummsa ajung acolo dar mai bine nu îmi răspundeai că bune bine așa, eu asta vreau și știu ce vreau. Nu vreau sa te supăr dar mulțumesc eu vreau sfaturi cum sa ajung in brigada nu singur cuc fără nimeni. Numai bine

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Goodman125):

Viața ta alegerile tale tu ști ce este mai bine pentru tine nimeni altcineva succes