| alyntoxic50 a întrebat:

As vrea si eu niste trucuri de iluzionism explicate care par imposibile. Funda si raspuns folositor.

3 răspunsuri:
| MrThalium a răspuns:

Pai intr. o batista pui un scobitor pe margine si impaturesti o data pana cand scobitorul nu se vede... pui batista pe un teanc de carti imprastiate si apuci cele 2 capete are scobitorului cu degetele, spectatorii vor crede ca ai apucat o carte, si le spui ca o vei face sa dispara. apoi scuturi batista tinand de cele doua capete in celalalt sens astfel incat sa nu se vada ca inca,, tii op carte acolo" si ta da magie... Funda?
P. s exerseaza de cateva ori inainte sa il arati pentru ca nu o sa iasa bine din primabig grin

| GoguSteriade a răspuns:

Un maestru nu-si dezvaluie niciodata trucurile.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi fata iti dau eu unu...Cu o margica te prefaci ca o bagi in ureche dar de fapt o vei baga la incheietura maini de sus. o vei tine acolo le zici sepectatorilor caz o vei choate pe gura si pui degetu in mana in care ai bila si ii dai trumul.Sau incau unul cu carti amesteci bine cartile dupa aceea fara sa vezi ce carte o alta persoana trage o carte se uita la ea dupa aceea ii spui asa o tina la ea si sa o bage unde ii arati tu desfaci cartile in 2 teancuri in asa fel incat sa se vada cartea dinaintea carte pe care a bagat-o persoana respectiva si exact dupa cartea care ai vazut-o tu este cartea care trebuia sa o gasesti. Sper ca te-am ajutat!