| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, astăzi o sa va spun povestea mea si va rog sa imi dati sfaturi sincere.

Este o dimineață frumoasa de 2020 prin octombrie, eu iesind din casa si mergand in statie sa iau autobuzul sa merg la liceu, ajung in statie mai stau 2 minute si vad ca vine in statie o alta fata frumoasa șatena.

Iar in timp ce asteptam amândoi acelasi autobuz eu ma mai uitam catre ea sa vad cum arata si cum e imbracata puteam spune ca e dragoste la prima vedere ) intre timp vine si autobuzul si ne urcam amândoi in el, eu mergand sa ocup loc mai in fata si ea a ocupat un loc mai in spate, eu mai intorceam capul din cand in cand la ea sa o mai vad si ajungem intr-o statie si ea trebuia sa coboare sa meargă la scoala, eu toata ziua aceea m-am gandit numai la ea (ba ce fata frumoasa si drăguță). Mai trec inca câteva zile si o vad din nou pe fata aceea tot asa eu mergand la liceu si ea la școala si ma tot uitam la ea ca era frumoasa si chestii si tot asa am tinut-o cred ca un an de zile.

Bun, trece un an de zile si vine iulie 2021 si eu in perioada aia mai mergeam cu tatal meu prin hornbach sa luam materiale sa zugrăvim prin casa si sa mancam de acolo ca era un mic fast food si intru in magazin cu tatal meu si ne mai plimbam pe acolo sa luam ce ne trebuie si la un moment dat o vad pe fata aceea (facea practica acolo) si ne-am minunat amândoi cand ne-am vazut big grin si cam asta s-a intamplat o săptămână de zile, mergeam prin magazin mai luam cate ceva si ne opream si mâncăm acolo.

La un moment dat eram acolo si mâncăm cu tatal meu si am văzut ca vine si fata aceea sa isi cumpere ceva de mancare si se mai uita la mine si eu cu tatal meu am terminat la un moment dat de zugravit si trece timpul si vine noiembrie.

Bun, suntem prin 27, noiembrie si dadeam scroll random pe Facebook si imi apare profilul ei de Facebook si m-am mai uitat prin el sa o mai vad pe fata ca tare imi era drag de ea si la un moment dat vorbeam cu un fost coleg si prieten din generala (inca tinem legatura) si ii dau poza cu fata respectiva si ii zic " ba ce fata frumoasa" si el imi zice numele ei si imi zice ca o cunoaste si imi zice cum s-au cunoscut ei si cum au devenit prieteni. Apoi vine 30 noiembrie si imi zice colegul asta al meu ca e ziua la acea fata (de nume) si i-am zis sa ii spuna la multi ani din partea mea si apoi el mi-o dat Instagram-ul ei si a zis sa ii scriu eu. Zis si facut, ii dau cerere pe Instagram, eu aveam 50 si ceva de urmaritori si colegul asta a meu a zis ca fata aceea nu accepta celor care au mai putin de 50 si apoi nu stiu cum a făcut si a vorbit cu ea (cred ca i-a zis cine sunt) si ma trezesc cu cererea acceptata de la ea si ii scriu direct la multi ani (eu neavand experienta in a vorbi cu fete) si imi da reply cu mersi! Si dupa am tot continuat sa vorbim si chestii (cred ca începuse sa ii placa de mine) timp de o saptamana si la un moment dat incepe sa imi zica ca sunt drăguț și chestii si sa imi trimită inimi si am tot vorbit si mai trece o săptămână si la un moment dat nu imi mai da seen si nici nu mi-a mai răspuns. Am început sa ma intristez si chestii si nu am mai vorbit deloc si trece un timp si ma duc la magazin sa iau ceva de cumparat si o vad si pe ea ca intra si dupa am fost la casa sa platesc si dupa o vad si pe ea ca vine si sta si se uita la mine intens, apoi platesc ce trebuie plătit si ma duc acasa si am inceput sa ma gandesc la ea din nou. Rrece un timp si vine august si o vad iar pe fata aia (eu eram in masina si ma duceam iar in magazin sa iau ceva de cumparat) si trec cu masina pe acolo (era seara) si ma dau jos si vad ca se uita iar la mine (ea putea sa ma ocoleasca si sa o ia pe alt drum sa mearga acasa dar a ales sa mearga pe acel drum unde unde mergeam la magazin ca sa se uite iar la mine si eu in timpul asta tot ma tot gandeam la ea si eram trist (credeti ca ii place iar de mine?). Bun, trece inca un timp si vine 17 august (ziua cand trebuia sa dau sala) si ma duc eu spre sala si astept afara deoarece era plin inauntru si o vad iar pe fata asta ca vine si ea fix aici (nu stiu ce cauta aici deoarece are 16 ani si face 17 anul asta, eu sunt cu un an mai mare ca ea, am 18) si la un moment dat stateam pe telefon si o vad ca se opreste langa mine si facem contact vizual si am vazut cum isi impingea putin obrazul cu limba si nu isi lua ochii de la mine.

Apoi cand intru sa dau sala imi cautam buletinul prin buzunar si ea a zis (are emotii saracuuu) apoi ea nu mai era acolo cand am iesit eu, apoi ma duc intr-o statie sa iau autobuzul sa merg acasa si o vad pe ea intr-un autobuz ca se uita la mine.

Ce ziceti, oare inca mai are sentimente pentru mine? happy

Ma scuzati ca m-am lungit atata dar am simtit nevoia.

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cam prea multe coincidente, cel mai probabil este mâna destinului aici.
Încearcă să o inviți la un film sau sa o abordezi fizic ( deja vă cam știți și nu este dubios, ca să zici că nu ați comunicat niciodată și ai părea tu un ciudat, deci ori o abordezi fizic, ori ii dai un mesaj și o inviti undeva).
Sau pui poze pe insta cu tine și vezi dacă observa, etc.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, are sentimente și chestii.

| Catrice a răspuns:

"ea putea sa ma ocoleasca si sa o ia pe alt drum sa mearga acasa dar a ales sa mearga pe acel drum unpe unde mergeam la magazin ca sa se uite iar la mine"
Bai nu știu cum să-ți zic da asta se cheamă paranoia rolling on the floor tu crezi ca dacă v-ați întâlnit pe strada de cateva ori și ati vorbit câteva zile aia hop e in limba dupa tine da e timida și se ferește? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Mai bine nu raspundeai si treceai cu vederea

| gemeni6226 a răspuns:

Ca sa aiba sentimente trebuie sa faci si tu niste pasi spre ea ca degeaba are ea sentimente daca tu nu ii dai mai clar de inteles ca iti place de ea, la un moment dat se satura sa tot astepte semne clare de la tine daca unul altul o s-o abordeze mai intens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragoste la prima vedere? happy
( dragostea la prima vedere fara nicio interactiune se numeste simplu - atractie happy, pentru Dragoste trebuie sa treci la pasul 2 - si anume interactiune si potrivire de caracter, compatibilitate...
Cat despre " ce ziceti, oare inca mai are sentimente pentru mine? happy "
Nu vei stii niciodata ce a simptit sau ce simte ea pentru tine daca tu nu iti faci curaj sa-i arati ca esti interesat de o relatie care presupune mai mult decat o amicitie... voi sunteti abia in stadiul de atractie, pentru dragoste trebuie sa existe o conexiune / interactiune permanenta, care inseamna o relatie happy, o relatie bazata pe sentimente care presupune interactiune, deci? happy...