| anonim_4396 a întrebat:

Cum te poti abtine de la mancare? Nu vreau sa fumez, sa beau alcool etc. vreau sa ma infometez. Daca dati alte sfaturi spre ex sa tin o dieta etc si nu raspundeti la ceea ce vreau eu mai bine nu raspundeti. Multumesc!
Merge daca beau foarte multa apa pana imi vine sa vomit de fiecare data cand mi-e foame?

Răspuns Câştigător
| nicuf a răspuns:

Salut skdjjsj! Apa are și ea un rol important în procesul de slăbire. În același timp, deși pare ciudat, apa poate să aibă efecte adverse dacă este consumată în cantități foarte mari.
Ce îți recomand este să te hidratezi mai bine decât înainte dar să nu exagerezi.
Și dacă vrei sa citești mai mult despre cum să te hidratezi corespunzător și ce rol are apa în procesul de slăbire ai aici un articol cuprinzător scris de colega mea: https://enqan.ro/apa-potabila/hidratare-optima/

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai tu ai intrebat de mancare, asta inseamna ca... consideri ca bei si fumezi de pofta de mancare sau? Sau nu faci referire la asta.

Da, poti sa bei apa (numai nu in exces), este nevoie si de mancare pentru ca altfel... poti sa patesti ceva rau happy

| Catrice a răspuns:

Da,poți bea cata vrei și după face stomacul boomhee hee

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te poți abține de la mâncare ar fi cazul să fii atent la ce mănânci.