| 2PacAmaruShakur a întrebat:

Revin cu o noua intrebare. De fapt mai mult este o cerere de opinie.

Parintii mei mereu imi reproseaza ca nu mananc si ca trebuie sa mananc,ca altfel nu e bine deoarece pot sa fac ulcer si alte prostii. Ei bine,eu mananc,dar doar atunci cand mi-e foame,si nu atunci cand ma pune cineva sa mananc. Dar ei nu vor sa inteleaga si o tot tin pe a lor. Nu zic ca nu vreau sa slabesc,eu chiar vreau foarte mult sa slabesc,si stiu ca nu e bine daca incerc sa fac asta,infometandu-ma. Eu nu ma infometez,dar,cum am zis,nu imi este foame.

Ce trebuie sa le zic pentru a ii face sa ma inteleaga? Eu atunci cand ma forteaza cineva sa mananc,daca incerc sa mananc,pur si simplu imi vine sa vomit. Va rog raspundeti-mi coerent la cer,iar cel mai bun raspuns va primi funda! (Si scuzati-ma pentru greselile gramaticale sau asa,dar nu mai suport,sunt cu nervii la pamant, mereu imi zic chestia asta si nu mai suport.)

Răspuns Câştigător
| miriammiriammiriam a răspuns:

Buna,sincer este adevarat mananci cand vre si cand iti este foame dar nu si daca vrei sa slabesti, daca vrei sa pierzi in greutate ti as sugera sa ti o cura sanatoasa ca altfel parinti tai au dreptate nu mumai ulcer poti sa faci esti dispusa unor riscuri mult mai mari, anemie sau mai stiu si eu cu ce te poti alege din asta.incearca sa ai ore fixe de masa si sanatoase cu putine calori daca nu vrei sa te ingrasi

| 2PacAmaruShakur explică (pentru miriammiriammiriam):

Sunt baiat, dar merci pentru raspuns. O sa vad eu ce fac, dar deocamdata e bun raspunsul tau, deci ai funda. happy

1 răspuns: