| anonim_4396 a întrebat:

de ce fetele de la Mc Donald"s (vînzătoarele) poartă si vara ciorapi, pe căldurile alea mari, asa se cere? Sau vor ele, că in toate mc urile am observat, numai Lady Diana purta si vara la peste 40 grade ciorapi.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Daca vor sa arate bine si sa fie elegante, trebuie sa poarte si vara ciorapi.
Ele sunt imbracate in uniforma si aspectul lor este foarte important si posibil ca, asa li se cere de catre patroni.
Nu este prea placut ca, pe o caldura torida sa porti ciorapi, dar daca este musai, cu placere.

3 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Păi așa e uniforma lor. Și trebuie să vină mereu așa. Orice loc de muncă au o uniformă prin care să reprezinte locul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Politica firmei!

| darria23 a răspuns:

De ce nu intrebi fetele de la MC Donald"s?