| Biancaaaaaaaa a întrebat:

De ce unele femei se dezvolta asa de mult in solduri chiar daca sunt slabe si dintr-o data li se maresc asa de mult?

Răspuns Câştigător
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Modificari asupra corpului pot aparea de la varste de 18 ani pana la 40 si ceva, probabil depinde de gena fiecariuia pentru ca sunt mai multe forme de trupuri, insa daca o persoana slaba se lateste in solduri poate sa fie din cauza sedentarismului, daca isi schimba stilul de viata cum ar fi daca incepe sa stea numai in casa pe scaun, dar eu cred ca si din cauza inceperii vietii sexuale. Corpul femeilor este construit special pentru a avea copii, de aceea avem sani pentru a alapta si soldurile se latesc dupa inceperea vietii sexuale sau chiar in timpul sarcinii pentru a avea o nastere mai usoara. O parere de-a mea este ca si la aparitia unor boli corpul se modifica, am o cunostinta care s-a latit considerabil in solduri si nu avea constitutia corpului cu solduri late inainte sa i se puna diagnosticul. Poate pentru ca dupa ce a aflat si-a schimbat modul de viata, nemaifiind atat de activa si devenind poate sedentara. Totusi motive pot fi multe, insa unul pe care eu il cred cu siguranta este ca corpul femeii se adapteaza inca de la pubertate pentru a avea copii si in timp la nivelul corpului au loc diferite modificari. Oricum ar fi constitutia unui om nu ar trebui sa judecam dupa cum arata pentru ca toti suntem oameni chiar daca unii suntem mai frumosi ca altii, unii suntem mai destepti, mai buni sau avem mai multi bani, poate avem urechi mai mari, nasul urat sau urme pe piele. Ar trebui sa fim mai ingaduitori si sa ii intelegem pe cei din jurul nostru.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza sarcinilor, care modifica bazinul!

| corbulalbrosu a răspuns:

De regula forma corpului reprezinta una dintre mostenirile transmise de la mama la fiica prin intermediul informatiei genetice existente in cromozomi. big grin.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca e din gena.
Am si eu o prietena ce e lata in solduri si asa e si mama si sora ei.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Când își încep viața sexuală li se măresc soldurile sau după ce dau naștere copiilor.