| anonim_4396 a întrebat:

de o vreme, am ajuns sa fiu deseori, seara, trist, mai demult ma uitam la toate prostiile de pe YT, FB, SPOTIFY etc, iar acum cateodata efectiv nu mai pot asculta niste melodii, ca si cum imi e frica sa le ascult/nu le pot asculta, la fel si cu chestiile astea ca sunt trist uneori si melodiile ma schimba/ma fac sa fiu trist, la fel si cu alte filme, nu le pot viziona sau altceva, simt ca m-am schimbat/nu stiu ce e cu mine... e super ciudat ce vorbesc acum, stiu, ce se intampla cu mine?

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

De ce sa fugi de triste, e un sentiment nu îl poți reprima la nesfârșit
Dacă iti vine sa plângi, plângi asa te descarci
Nu e nimic rău în asta, ascult muzica mai vesel și vezi filme de comedie mai des

| Emima19 a răspuns:

Totul se controlează de la nivelul creierului. Încearcă sa îți scoți asta din cap și sa Asculți niște melodii care te fac sa te simți bine. Poți începe cu ceva clasic, instrumental chiar happy pe mine muzica ma liniștește și nu as putea renunța niciodată la ea. Asculta melodii care îți da o stare de bine și încearcă sa te gândești ce reprezintă muzica de fapt.
Apropo, cauta pe yt ceva muzica cântată la harpa, e pur și simplu genial
Totul tine de cum te educi tu pe tine și încearcă sa îți păcălești creierul

| ShutFickOn a răspuns (pentru Emima19):

Da, si problema ca in ultima vreme devin trist din senin?

| Emima19 a răspuns (pentru ShutFickOn):

Încearcă sa nu bagi asta in seama și sa îți ocupi timpul cu altceva.
Eu cred ca dacă te concentrezi pe asta ai putea intra in depresie sau ceva.
Încearcă sa te gândești la chestii faine din viața ta, și nu știu, găsește ti o pasiune. Poate fi absolut orice.
Și încearcă sa lucrezi mai mult la partea de love yourself. Îți zic din experiența, dacă te axezi pe lucruri care îți distrag atenția și te fac mai fericit celelalte nu o sa mai conteze atat de mult.
Ai putea cauta tutoriale pe yt cu chestii care îți plac, sa vorbești cu prietenii, chiar sa încerci sa îmbunătățești ceva la tine (sa alergi, sa mănânci sănătos, sa îți îngrijești parul, idk tu alegi.)